Ailem*Mutfağım*El İşlerim

Hayırlı Cumalar Çok Kıymetli Takipçilerim... Cumanın bereketi ve fazileti hepimizin üzerine olsun... Bu sıralar kendimce Dut iplerle farklı tasarımlar hazırlayıp uygulamaya uyguladıklarımı da siz değerli arkadaşlarımla paylaşmak istiyorum… geçen hafta tuhafiyecimden rengarenk ne kadar Dut ip varsa hepsini aldım kendimce kafamda tasarladığım işlerimi yapmaya koyuldum….  Öncelikle emeklerim boşa gitmesin diye Dut ipler boya verir vermez kafama takıldı bir yumağını çile yapıp yıkamaya karar verdim evet yıkadım ipin boya verdiğini gördüm ve diğer dut iplerin hepsini yıkadım boyalı suyun rengi normale dönene kadar en son aşamasında ise biraz suyuna sirke ve kalın tuz (Kaya Tuzu) ( Bizim ilimizin Kemah ilçesinde kalın tuz çıkıyor adına Kemah tuzu deniliyor) atıp biraz beklettikten sonra sepete alıp suyu süzüldükten sonra havlu üzerinde kuruttum daha sonra uygulamaya başladım… İlk tasarımım  havlu üzerine dut iple çiçekler yaptım saçaklarını süsledim sizin beğeninize sundum ….. inşallah beğenirsiniz daha farklı tasarımlarım var yaptıkça sizlerle paylaşacağım yapılışı çok kolay.  Dut iplerin ipleri kesilir kesilen yerler çakmakla sökülmesin diye yakılır ipin yakıldığı yerden iğne ile ip geçirilir diğer uçtan çıkar büzülür aynı şekilde birbirine eklenerek çiçek şekli verilir havluya tutturulur ortasına inci dikilerek mimoza yapılarak süslenir. Yapmak isteyenlere kolay gelsin…. (TAMAMEN TASARLANIP UYGULANMASI TARAFIMA AİT OLUP KOPYELENMESİ İZİNSİZ YAYIMLANMASI YASAKTIR.....)

Hayırlı Cumalar Çok Kıymetli Takipçilerim…
Cumanın bereketi ve fazileti hepimizin üzerine olsun…
Bu sıralar kendimce Dut iplerle farklı tasarımlar hazırlayıp uygulamaya uyguladıklarımı da siz değerli arkadaşlarımla paylaşmak istiyorum… geçen hafta tuhafiyecimden rengarenk ne kadar Dut ip varsa hepsini aldım kendimce kafamda tasarladığım işlerimi yapmaya koyuldum….
Öncelikle emeklerim boşa gitmesin diye Dut ipler boya verir vermez kafama takıldı bir yumağını çile yapıp yıkamaya karar verdim evet yıkadım ipin boya verdiğini gördüm ve diğer dut iplerin hepsini yıkadım boyalı suyun rengi normale dönene kadar en son aşamasında ise biraz suyuna sirke ve kalın tuz (Kaya Tuzu) ( Bizim ilimizin Kemah ilçesinde kalın tuz çıkıyor adına Kemah tuzu deniliyor) atıp biraz beklettikten sonra sepete alıp suyu süzüldükten sonra havlu üzerinde kuruttum daha sonra uygulamaya başladım…
İlk tasarımım havlu üzerine dut iple çiçekler yaptım saçaklarını süsledim sizin beğeninize sundum ….. inşallah beğenirsiniz daha farklı tasarımlarım var yaptıkça sizlerle paylaşacağım yapılışı çok kolay.
Dut iplerin ipleri kesilir kesilen yerler çakmakla sökülmesin diye yakılır ipin yakıldığı yerden iğne ile ip geçirilir diğer uçtan çıkar büzülür aynı şekilde birbirine eklenerek çiçek şekli verilir havluya tutturulur ortasına inci dikilerek mimoza yapılarak süslenir. Yapmak isteyenlere kolay gelsin….
(TAMAMEN TASARLANIP UYGULANMASI TARAFIMA AİT OLUP KOPYELENMESİ İZİNSİZ YAYIMLANMASI YASAKTIR…..)

IMG_20150311_204258[1]

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: