Ailem*Mutfağım*El İşlerim

KOLAY BERE MODELİ

Oğlum Ahmet Burkay’a 1 günde ördüğüm çok kolay ve çok çabuk ilerleyen  bu bereyi örmek isteyenlere tavsiye ediyorum ve yapılma aşamalarına geçiyorum. 

        Benim  daha önce ördüğüm örgüden artan Nako akıllı ip vardı onu değerlendirdim ve 4 no.lu şiş kullandım isteyenler misina şiş de kullanabilir. Vereceğim ölçüler  4-5 Yaş çocuklar için. Bu ölçüler ipin kalınlığı  ve çocuğun baş çevresine göre değişebilir.

Bere Yapımına 100 ilmek ile başlıyoruz.iki ters iki düz  12 sıra lastik örüyoruz. Sonra tam lastik bitip düz örgüye geçerken 10 diş arttırıp 110 ilmeğe tamamlıyoruz. 8 sıra düz ördükten sonra haraşo ya geçerken  10 diş daha attırıyoruz ve 120 ilmeğe  tamamlıyoruz 8 sıra haraşo ördükten sonra artırmadan tekrar 8 sıra düz  8 sıra haraşo tekrar 8 sıra düz 8 sıra haraşo ördükten sonra 2 ters 2 düz tekrar 8 sıra lastik örülerek ip takmak için delik yapılıyor tekrar 8 sıra lastik örülüp örgüyü kapatıyoruz.  iki yanları  bir araya getirilerek dikilir.İp iki kat edilerek zincir çekilir  deliklerden geçirilerek ponponlar uçlarına takılır. Sağlıkla kalın.
PONPONLARINI  PONPON APARATI İLE YAPTIM

Reklamlar

Comments on: "KOLAY BERE MODELİ" (5)

  1. It's hard to come by well-informed people about this subject, but you seem like you know what you're talkіng about!ΤhankѕHeгe is my web page; hcgdiet.nameAlso see my web sitehcg diet blog

  2. eline sağlık çok güzel olmuş,oğluşun güle güle kullansın..

  3. Sibelcim çok güzel olmuş rengide çok hoş her renk paltoya uyar..Ellerine sağlık. Çok öptüm..

  4. ör kuzum çok güzel olmuş .reng oğluşa yakışır.ellerine sağlık:)

  5. Canım,ellerine sağlık. Çok şık olmuş. Oğulşcuğun en iyi günlerde kullansın. Ponpon aparatına bayıldım. En kısa zamanda bende almak istiyorum.Sevgiyle kal.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: